zarf bütçeleme

zarf bütçeleme

Karmasik bilgisayar yazilim programlari vardi uzun zaman önce, insanlar çek, zarf bütçeleme harcama muhafaza emin olmak için çok basit bir kavram itimat ederdi. Bütçeleme Bu eski moda bir yaklasim basit olabilir ancak hanehalki bütçe için kullanmak koyarsaniz size hos bu ne kadar etkili olabilecegini de sürpriz olmasi olasidir.

Yapmaniz gereken ilk sey, aylik giderleri ne oldugunu anlamaya etmektir. Aylik gelirden bu miktarin çikarin. Umarim bu adimi yaptiktan sonra size imkanlari ölçüsünde ve yaptiginiz daha az harcama yasiyoruz oldugunu göreceksiniz.

Eger kendi imkanlari ölçüsünde ve bu yasam olmadigini, tam tersi bulursaniz aslinda, bu harcama aliskanliklari hüküm zamani yapmak daha harciyorlar. Bu bütçenizi baska bir göz atin ve size pahali kahve çok fazla harcamak önemli degil içeri harcamalari olanlar alanlari belirlemek yapmak için, çok fazla disari yemek, ya da sadece çok fazla elektronik cihazlar ya da ayakkabi, satin mali sizintisi takabilirsiniz nerede bir kez biliyorsun.

Bu bütçeleme sistemi kullanmak için yapmaniz gereken size ihtiyari gelir kullaniyorsaniz bütçenizin alanlarinda konsantre edilir. Muhtemelen ipotek, araç, ya da diger borç ödemeleri için veya programi ve bakkal faturalari için bu yöntemi kullanmak gerekmez.

Eger üzerinde çalismak gerekir bütçenizi alanlari, örnegin, disarida yemek ve giyim giderleri hangi anlamaya. Düz bir tam boyutlu zarf, sizinle biraz sorun var her kategori için bir tane. Zarfin disina kategorinin adini yazin. Zarfin para disari yemek için Yani, zarfin disinda ‘disarida yemek’ koydu.

Ayin basinda bankaya gidip para almak, almak miktar harcama için bütçe var miktarina baglidir. Örnegin, iki zarf, her bir kategori için bir olacak daha harcama disari giyim ve yemek üzerinde çalismaya karar verdik. Eger ay için bütçe var para miktari ile her bir zarf dolduracaktir. Bütçe aylik yemek 300 $ Yani sen ayin basinda, her ay adresinde ‘yemek out’ zarf yilinda 300 yerlestirir.

Artik sadece zarf gelen para kullanabilirsiniz yemek için disari çikmak, ve gitti zaman gelecek ay kadar herhangi bir daha fazla yiyemez zaman. Diger zarflar para almayin.

Eger zarf bütçeleme yöntemi kullanilarak, bir kez ve herkes için kontrol altinda mali almak böylece harcama aliskanliklari bazi günlük degisiklikler yapmak için istekli olup olmadigini son derece basit ama etkili olabilir. Sadece seçtiginiz herhangi bir bütçeleme sistemi gibi, sistemin basarisi hakkinda yapismasini nasil çaliskan% 100 bagli olacaktir. Eger bütçe ‘hile’ için gidiyoruz eger bir sistem sizin için çalisacak. Mali hedeflere sadik kalmasi ve sistemin takip ve para durum için kullanilan daha ayin sonunda daha iyi görünüyor oldugunuzu göreceksiniz.