seo ve pazarlama ötesinde – bes diger nedenleri yazi yazma olmalidir

Yaklasik bir ay önce, ben çalismak için basit SEO strateji alabilir görmek için küçük bir deney olarak yeni bir web sitesi basladi. Stratejisinin bir parçasi web sitesi ile ilgili birkaç yazi yazmak ve bazi geri baglantilari almak için makale siteleri ve Ezines bunlari göndermek için oldu. Bu, makale yazimi basarili bir SEO ve online pazarlama stratejisinin bir parçasi kanitlanmis oldugu bir sir AOS. Çok bu konuda yazilmistir. Benim durumumda, bu trafik olusturmak için, bugüne kadar, iyi çalisti.
Ancak, bu süreç içinde, muhtemelen kadar önemli olan diger faydalarini kesfetti. Iste yazi yazma elde edilen diger yararlarindan bazilari sunlardir:

1. Yazma basit keyfi – Ben düsünmeye ve etrafinda döner olan bazi düsüncelerini yazmak için gereken yarim saat kadar zihin odaklama için ayri bir psikolojik yarar oldugunu düsünüyorum. Bu katarsis, serbest bir seklidir. Bu, ayni zamanda eglenceli AOS.

2. Yazma yaraticilik artirir – Ayni konu veya bölge hakkinda çesitli makaleler yazmaya taahhüt, farkli açilardan bu konuda incelemek zorunda kaliyor. Bu yaraticilik yeni bir bakis açisi yeni bir sekilde bir sey, ya da bir dernek sen yapma, ya da belki de hiç kimse, hakkinda ai düsünme, ne önce yapilan olmasidir oldugunu. Kafanizda bu yönde hareket olur, fikirler ortaya ve daha önce gömüldügü düsüncelerini bir yere yüzeye geliyor.

3. Bu uzak düsüncelerinizi kamu yapma korkusu alir – makale yazimi hakkinda çok sey makaleyi okumaya deger olup olmadigini halka degil, patron, ya da ögretmen veya müsteri, karar olmasidir. Bazi makaleleri okumak alacak ve bazi göz ardi edilecektir. Her iki durumda da sonuçlari agir olmamak egilimindedir. Bu ortam çok azat türüdür.

4. Basari duygusu – Gerçekten doesn, ilgi herhangi bir konuda birlikte 500 kadar kelime koymak için uzun sürebilir AOT. Sik sik TV izliyorum ise benim laptop harcanan sadece yarim saat bir makale üretecek. Bu yüzden daha önce bosa zaman bir sey yapmis gerçeklestirmek için kullanilir.

5. Konu ya da uzmanlik alani için yeni bir takdir – Ben golf, daha önce yapilan hiç bir sey hakkinda yazmaya basladi, ve ben kesinlikle don, AOT kendimi oyuna bir uzman düsünün. Çok oyun ve çok daha iyi benden daha oyun anlamak insanlar tarafindan, golf hakkinda yazilmistir. Ilgi alanlarim oyunun insan yüzü, iliskiler, psikoloji, mizah ve sosyal yönleri daha olma egilimindedir. Oyunun bu alanlarda kesfetmek benim uzmanlik alani içinde makaleler için bana daha fazla fikir verdi.

Eger, bu makaleyi okuyan Aore, muhtemelen makale yazimi bazi ilgi var. Sana yazi yazmak ya da tutmak için tesvik umuyoruz. Sizin hits counter üzerinde istatistikleri çok daha fazla faydalari vardir.