pazar analizi – sizi desteklemek için üç strateji bir is yeri kurmak

Seni bir kisi, sormak vardi var eminim “(metropol veya magaza yeri eklemek) saglanan olmayan ürün / hizmet gelmesi nasil?” Bu soruya bir kurulusun sahibinin kulagina müzik olmasina ragmen, ayni zamanda endiseli hakkinda yayabilirsiniz. O zaman kesinlikle kendinize soruyor baslar, “Neden bu kisi tarafindan belirtilen yerde is yapma degilim?” “Orada benim ürün / hizmet kullanabilirsiniz alaninda yeterli millet var mi?”

Ayni zamanda pazar arastirmasi kullanarak isinizi gelistirirken bu endiselere çözüm elde edebilirsiniz. Pazar arastirmasi bir karar (örnegin Ürününüzü satir vb genisleyen, bir promosyon basarisi tahmin) yapmak için ve çok farkli durumlarda uygulanabilir bir yol olarak önemli gerçekler ve rakamlar sunuyor. Bu durumda, çarsi çalisma kurulusunuzun ideal bir ilgi içinde olacak belirli bir yere bir kurulus baslayan veya genisleyen olsun hakli göstermek için kullanilabilir.

Simdi önerilen bireysel, ancak, bir sonraki teknikleri kullanarak önerilen yer ile ilgili çok daha fazla kesfetmek için yarari olacak konuma “siçrama” için cazip olabilir:

Pazari Profilleri: Bu sirketler onlar önce baslayan veya belirli bir konuma genisleyen olmak nasil verimli görmek için izin raporlardir. Bu raporlar tek hedefi pazarin büyük bir odak varsa ayni anda tespit bile yerini örgütü çevre ile ilgili ekstra anlamak için izin. En kaliteli pazar profilleri onlar kendi sektörlerinde lider olarak görülebilir isteyen varsa bu sorunlarin önde gelen açik kalmasi gerekir demografik, Yasam Tarzi, vb Organizasyonlar (özellikle mütevazi kuruluslari) dahil olmak üzere bilgi ve gerçekler içerir. Dikkat bu sorunlarin ödenir için diploma basari derecesini karar verecektir.

Anketler: bir yer ürün / hizmet talep olmasi durumunda içinde, hedef pazar su anda ihtiyaçlarini elde nasil bilmek istersiniz bir araya geldi. Tam olarak nerede ve kim hedef pazar su anda saglamak için ürün / hizmet stratejisi elde muhtemeldir? Herhangi bir ilgi ya da hedef pazar bu konuma özel katilir bu eylemler var mi? Bir arastirma bu sorularin (ve ek sayida!) Cevap ve yerden kurumsal elde alacak zaman miktarini azaltmak için saglayacaktir.

Yer Gözlem: nasil ve nerede pazar su anda strateji saglamak için ürün ve çözümler aliyor kurmak kisa sürede, istemci deneyimini gelistirmek için teknikleri belirlemek mümkün olacak. Örnek olarak, modern bir çevreye hos bir ambalaj gelismekte olan bir çok bölümü dükkanda onlari satan kokulari ve strateji tesvik edenler için kalabaligin arasindan öne yardimci olabilir. Rakiplerinizin çalistirmak Eger ayni hatalari yapmazlar belli ki yapacak ne gözlemleme. Yenilikçi bir kopyaci degil olun!
Önemli ölçüde zaman ve para tasarruf etmek için, hedef pazarda büyük bir konsantrasyon var bölgelerdeki mal ve hizmet vermek zorundadir. Yani bu bireysel çok özel bir yerde çalisma hakkinda sizi uyaran büyük niyetli olmasina ragmen, size garanti edilir baslayan ya da bu konuma genisleyen garanti altina almak için bilgi almak için akilda tutmak gerekir. Öncelikle bir “gut feeling” ya da belki bir “öneri” dayali sirket çalistirmak için bir konum seçme pahali bir seçim olabilir.