nasil seo ve 301 birlikte çalisma yönlendirme yok

Sitenize basina gelebilecek en kötü seylerden biri bir internet kullanici arama motorlari araciligiyla sitenizi bulmak ve karsilasmaya denemek için bir “sayfa bulunamadi” ya da degistirilmis veya emekli bir “404” hata ekrani çünkü sizin Eski URL SERP yeni bir pozisyon için, ve size yeni URL’ye yönlendirilir almak için sitenizin ziyaretçileri için bir yol saglamak için unuttum.

Bu büyük ölçüde olasi müsteri sayisi etkileyecektir. Onlari baska gitmek için daha erisilebilir ve is bulmak daha kolay, çok kolay oldugunu unutmayin. Seo hizmeti uk Bunu önlemek için kullanabileceginiz bir yolu 301, arama motorlarinda bulundu eski URL erismeye çalistiginizda bile temelde yeni bir URL’ye götürecek bu yönlendirme saglayarak geregidir.

Yönlendirme 301 – nedir?

Önce size tüm süreç için yapilmasi gereken ne gibi adimlar olarak iyi bir fikir elde etmek için ne bir 301 yönlendirmesi sirada bulunuyor tartismak gerekir.

Bir 301 yönlendirme ya da kalici bir URL hareket olarak bilinen gerçekten en etkili, ve bir arama motoru açisindan URL’leri veya web sayfalari yönlendirme tek kabul edilebilir anlamina gelir. Yönlendirme diger türleri kullanarak siteniz için yönlendirme bu tür kullandiginizdan emin olun, arama motoru siralamalarini korumak mümkün olmak istiyorum eger öyleyse, çogu arama motorlari ile sorun alabilirsiniz.

Ne zaman bir 301 yönlendirme kullanmak gerekiyor?

Eger eski URL emekli, ya da etrafinda sayfalari tasimak veya arama motorlarinda sitenizin sayfa siralama korurken dosyalarinizin isimlerini degistirmeniz gerekebilir neyin bir yenisine eski URL SERP konumunu degistirmek için karar verdiginizde, o zaman bu zamani Eger tam olarak size sunabilecegi bu yana 301 yönlendirmesi kullanmasi gerektigini. 301 öncelikle yönlendirme kullanan arama motorlari su anda web üzerinde tüm baglantilari artik yeni web sayfasina ait olacaktir bilmesini saglar.

Bu ayni zamanda web siteleri pekistirmek ve tekrarindan kaçinmak istiyorsaniz kullanmak için harika bir araçtir. Eger arama motoru tarayicilarinin bu ortaklik siteler sadece ayni sayfada oldugunu bilmek izin vermek mümkün olacak çünkü bagli siteler ‘kimligi ana sayfa benzersiz URL de baglantilidir varsa, bu kullanisli ve yararlidir. Kendi veritabaninda yinelenen içerigini olustururken, onlari dizine arama motoru robotlari önlerken Bu genellikle, sitenize diger bagli baglantilar kredi almak web sitenizin arama motoru sayfa siralamasi sinüs için bir avantaj olabilir.

Ayrica, bir rakip web sitesi olsun ne zaman, artik iki farkli sitelerini yönetmek gerekmez, sadece tüm trafik yerine sitenize yönlendirilir diger web sitesine giderek temelde almak için 301 yönlendirme kullanin.

Diger benzer programlarla yönlendirme bir 301 avantaji nedir?

Aslinda böyle bir 302 veya JavaScript yönlendirme, ya da bir meta yenileme gibi benzer programlar, diger türleri kullanarak proses yönlendirme ayni tip elde edebilirsiniz. Bu tür programlara sadece bir 301 yönlendirmesi gibi sitenize trafik yönlendirmek mümkün olacak, ama 301, diger siteler aslinda zaten size ait oldugunu arama motorlarina bilgi olabilir yönlendirme ile sadece, böylece ortaya çikabilecek herhangi bir sorun kaçinarak daha sonra, yinelenen içerige sahip olarak isaretlenir asagi almak gibi.

Nasil yönlendirme 301 kullanmak için?

Size yönlendirmek ve yere gerek tam olarak ne bagli olarak, yönlendirme 301 ile kullanabilecegi birkaç yolu vardir. En yaygin türü bir yenisine eski URL yönlendirme etmektir. Yapmaniz gereken tek sey sadece web barindirma sayfasinin kontrol paneline gidin ve orada “yönlendirme” seçenegini seçmektir. Gerekli bilgi bosluklari doldurmak ve 301 yönlendirme etkinlestirmek için “kalici” yönlendirme seçenegini seçin.

301 kullanarak etki alani Eger etki alani kayit altinda ek etki alani kayit ve web barindirma bu için etki alani adi sunucusu (DNS) degistirerek bir eklenti etki alani olarak web barindirma ile kurdugu taleplerini yönlendirme yönlendirme sonra temelde web sitenizin ana kontrol paneli altinda “etki eklenti” seçenegini seçmeniz gerekir.