mlm yazi yazma – 9 ipuçlari

Makaleler Yazma oldukça basit görünüyor, ama görülen ve siralanir için yazi gerekiyorsa, size meydana gelmis olabilir çesitli alanlarda içine biraz düsünce koymak gerekir.

1. Eger makale dizinleri için yaziyorsaniz, makaleler bir yazi tarzi olmasi gerekir, ve kötü söz içeremez! Yazinizin blogunuza veya bir sosyal medya sitesi için ise, daha eglenceli ve kendinizi daha fazla gösterebilir.

2. Anahtar kelime çift almak ama tekrar tekrar kullanmak Yüklü, sadece onlari bir kaç kez kullanabilirsiniz. Dogal olarak onlari kullanmaya çalisin. Sadece denemek ve yüksek rütbe onlari ilan nausem tekrar Dont. Bu çalismaz; makale spam olarak kabul edilecektir.

3. Baslik dikkat ya da makale okumak istiyorum yapmak için yeterli ilgi birine çekmek için optimize edilmis olmalidir. Ayrica yazi hakkinda ne açikça okuyucularina iletmek gerekir.

4. Makale özeti veya açiklama muhtemelen düsündügünüzden daha önemlidir. Çok az düsünce genellikle konur. Google ya da yahoo bir arama yaptiginizda, açiklamasina ne kadar gösterecektir oldugunu! Bir sey ve aradiginiz ne gibi geliyordu ilk dört ya da bes sonuçlari için bir arama yaptiklarini düsünün. Hangisini seçerdiniz? Hangi en ilginç geliyordu, ya da açmak zorunda! Peki bu ne demek hakkinda dikkatlice düsünmek. Yazinizin okumak için okuyucu çekmek için deneyin!
5. Konu etrafinda makale gövdesi odaklanin. Muhtemelen açiktir düsünüyoruz, ama, çok genis bir konu kapsayacak sekilde çalisin kullandiginiz anahtar kelime parametreleri içinde tutmak yok. Arama motorlari baslik bu konuda olmasi gerektigini söylüyor ne gibi görünmüyor yüksek bir makale rütbe degildir!

6. Yazinizin kisa tutun. 500 ile 700 kelime yeterli olmaktadir. Insanlar çok uzun makaleler okumak için olasi degildir. Çünkü bilgi yüklemesi online, insanlar sadece makaleler tarama yerine onlari okumak ve uzun bir makale ilgi kaybedebilirsiniz egilimindedir. Bu yazinin sonuna kadar vazgeçmek durumda, söz konusu baglantilar içermelidir altindaki imza kutusu okumazlar.

7. Sadece okuyucuya deger vermek, makale bir sey reklamini yapmayin. Bu imza kutusu için budur. Kaynak kutusu sizden daha fazla bilgi edinmek için bir teklif ile yazinin devami olarak okudugunda iyi çalisir, ancak.

8. Hikayen okuyucuya ilgi her zaman. Eger bir hesabiniz zaman öylesine bir haber, gerçekleri anlatmak ve hikayeleri satmak. Bu ilham verici özellikle. Geçmiste onlara ne bir sey olup olmadigini okuyucu ile bir baglanti hissedebilirsiniz.

9. Eger makalenin sonunda bir teklif olusturabilirsiniz, her zaman bu yazinin konusu özgü oldugundan emin olun. Bir kisi Facebook hakkinda bir makale okuyor, örnegin, muhtemelen bunlar makale okuduktan sonra Facebook hakkinda daha fazla bilgi ile bir linke tiklamaniz mutlu olacak.