makale yazili olarak aida yöntemin tam gücünü kullanarak

Geçmiste AIDA yöntemi duydunuz mu? Peki, yeni baslayanlar için, gerçekten açilimi tüm Dikkat Faiz Desire Eylem oldugunu ve gerçekten web üzerinde en çok kullanilan yazi yöntemlerden biridir.

Saygilarimizla, Eger AIDA kullanimi yayildi ne kadar sok olur. Bugün sadece makaleler için kullanilan degil, hatta basit metin yazarligi için üzerine çekti, ve belirli bir eylem okuyucu etkileyen yönelik oldugunu yazma ikna edici bir yigin gerektirebilir hemen hemen her sey oldugunu.

Tamamen olsa AIDA yöntemi gücünü kullanmak için, onun formülü her parça ne demek anlamak istiyorum açiktir.

i. dikkat

Lider ve eylem herhangi bir hat savunan, hatta bir okuyucu büyüleyecek baslayabilir önce en önemlisi, onlarin haber yakalamak zorunda haziriz.

Haber alici farkli alanlarinda bir miktar cevap bir püf noktasi oldugunu ve baslangiçta baslik önemli bir noktadir. Her zaman bu unutmayin: Sizin baslik yazi ile ilgili ne okuyucu anlatmak için sadece orada degil, ama en basindan itibaren kendi haber yakalamak için var ayrica oldugunu.

Büyük ölçüde okuyucularin okumaya devam açik olup olmadigi baslik uzunlugunu içinde belirlemek, bu maddenin yeterli emphisized olmamalidir kadar.

ii. ilgi

Eger verimli haber budak basarmis gibi kisa sürede, bu üzerine insa istiyorum ve gerçekten okuyucu büyüleyecek baslar. Bunun isiginda, her makalenin önde gelen paragraf ya da iki yazinin bilgi olarak okuyucu bir hayranlik yaratma yolunda kararli olmak gerektigini.

Dizildi Bu hayranlik alma ragmen oldukça basittir. Ideal olarak, makale, dogasi geregi, belirli bir konu hakkinda olabilir çekici, ve böylece gerçekten çözmek istediginiz tüm bunlar makale okuyarak kazanacaktir okuyucu ne anlatmak gerekir.

Okuyucu bunlar makaleden önemli bir sey almak için hazir oldugunu düsünüyorum Must, onlar gerçekten hayran olacak.

3. arzu

Istek ve ilgi çok farkli iki nesne oldugunu gözlemleyin. Verimli bir okuyucu büyüleyecek baslayan, ne sonuçta koparmak gibi gerçekten begeninize bir sonuç isteyen onlara sahip olmaktir.

Bunun için, güçlü noktalari savunmak istiyorum açiktir ve faydalari ve neden bunlari size düsündügünüz sonucu ihtiyaç gerektigini açiklamalar üzerinde durmak. Çalismayin? Satmak? onlara kavrami, çok olarak sunmak ve onlari kendi cevap gelsin.

iv. eylem

Sonuç olarak, eylem ikna seçmek için açik konum ve bu önlemler okuyucu onlara ne gibi görmek gerekir neden somut bir sey ya da gerçekten güçlü bir güdü seklinde tesvikler saglamak.

Eger yöntemin geri kalani tamamlamis, bu normal olmasi gereken daha bir basit umudu olmasi gereken!

Eger görmek gerekir gibi, AIDA yöntemi her biri ve her biri bileseni makaleler sormak sonu sonuçlarinin tür sunacak böylece yerde oldugunu garanti bir el kitabidir. Bu makale promosyon geldiginde birkaç diger yöntemler bu kadar tedbir, çok dikkatli ve verimli bir egzersiz için emin olmak!