makale pazarlama – sonunda, adim ücretsiz bir adim, “nasil” yol (bölüm 5)

Bizim son taksit web siteleri hakkinda konustu ve neden sizin için mevcut hosting bir yani sira web çesitli gerekir. Bu bölümde biz sikmak sayfa dinamikleri “cesur asil” asagi almak için gidiyoruz.

** Adim 3 – Squeeze Sayfa **

Bir açilis sayfasi ve bir sikmak sayfa arasindaki fark nedir? Birçok yeni internet uzmanlari bu konuda karisik gibi görünüyor çünkü bu iyi bir soru.

Bir web sitesi geldiginde bir ziyaretçi gördügü ilk sayfa bir açilis sayfasi denir. Genellikle index.htm veya index.html olarak adlandirilir.

Bir sikmak sayfa ziyaretçilerinizin hakkinda bilgi toplamak için tasarlanmis bir web sayfasi. Genellikle bu sayfa ücretsiz bir ürün için kendi adini ve e-posta adresi alisverisi için ziyaretçi sorar. Bu bir sikmak sayfanin tüm amaci budur.

Eger Madde Pazarlama is bagli kurulus pazarlama kullanmayi planliyorsaniz sikmak sayfa hem de bagli baglanti onlari yönlendirmek daha sonra bir ziyaretçinin bilgi toplamak ve için kullanilabilir. Burada anahtar onlar listenize “opt” seçtiniz sonra sadece bagli baglanti için bir ziyaretçi göndermektir.

Sen uzakta ürün vermek için tesekkür sayfasi olarak bagli sayfasi görüntülenir böylece ayarlayabilirsiniz. Bu teknigi kullanarak artik ziyaretçinin listenize ve e-posta pazarlama kampanyasi için bilgilerin yani sira onlara bagli baglanti ve muhtemelen bir satis yapma yönlendiren var.

** Bir Squeeze Sayfa Olusturma **

Web tasarim basit metin sayfalarinin günlerinden beri büyük bir artis gösterdi. Flash ile birlikte, Shockwave, Animasyon Grafik, vb web siteleri görme ve ses bir harikalar diyari haline gelmistir. Bu teknolojilerin harika seyler olmasina ragmen onlar degil isletme site üzerinde kisisel web sitesinde aittir.

Sikmak sayfa listenize içine tercih bir ziyaretçi ikna etmek, tek bir amaç için tasarlanmistir. Bu sayfayi tasarlarken her zaman daha az daha oldugu unutulmamalidir. Çan ve islik disarida birakin ve çok az veya hiç grafik ile basit bir sayfa olusturun.

Bir ziyaretçi geldiginde sadece 2 seçenek olmalidir.
1.) Opt listenize içine
2.) Birakin

Sikmak sayfada afis veya metin baglantilari koymayin. Bu yukarida belirtilen iki disinda umudu seçenek sunar.

Bir sikmak sayfa gelismis web tasarimi hakkinda bilmek ne kadar göstermek için bir yer degildir. Bu ücretsiz ürün için kendi bilgi alisverisi için umudu ikna için üzerine yeterli bilgiye sahip olmalidir. Daha yok.

Bir katil baslik zanaat için zaman ayirin. Çogu insan bilinçaltinda tek basina baslik dayali listesine katilmak için karar verir.

Bir 3 ila 5 kursun noktalari olusturmak. Ücretsiz ürünün özelliklerini göstermek için bu noktalari kullanmayin, yerine ürün onlar için ne yapacagini bir ziyaretçi anlatmak için kullanabilirsiniz. Bunun yerine gibi kullanimi bir “yazi yazma hizlandirin” “Günlük Yazma Makaleler basina bir saat tasarruf edin.” Demenin

Sayfasi otomatikcevaplayici (Autoresponders daha sonra) tarafindan üretilen kod yerlestirin. Onlarin bilgi sizinle güvenli oldugunu ziyaretçi saglamak ve sayfanin alt kisminda iletisim bilgileri koymak.

Bu uzun vadede size büyük bir para basit bir sayfasi. Büyük bir sikmak sayfa tekne için zaman ayirin ve bunu trafik zaman, kendi is yapacak.

Bu mini kurs Bölüm 6 yilinda da devam edilecektir.