makale pazarlama Holy Grail pazarlama serseri

Online is adamlari ve girisimci yöneticileri bir çok makale pazarlama degerini biliyoruz. Benzersiz, son derece bilgilendirici ve iyi yazilmis makaleler yazarak ve World Wide Web birçok makale dizinleri onlari göndererek, bir web sitesi sadece page rank için iyi anlamina gelebilir geri baglantilari çok toplamak mümkün, ve sonunda olacak ,, arama motoru sonuçlari sayfasinda (SERP) pozisyonu.

makale pazarlama: online isadami bir numarali silah

Bunun bu sekilde düsünün: bir makale bir makale listesi teslim sonra, birçok çevrimiçi ve çevrimdisi yayinlari tarafindan yakalandi alabilirsiniz. Böyle bir makale eslik eden kaynak kutusu (ve web sitenize bir baglanti içermelidir hangi) dahil olmadan yeniden basildi edilemez beri, insanlarin bir çok URL maruz mümkün olurdu.

Bir çok!

Ama burada bir sey var: makale pazarlama bir taahhüttür. Çevrimiçi is adamlari ve yöneticileri bu düzenli olarak mümkün oldugunca yazi göndermek için bir nokta yapmalisiniz. Ve tarafindan “düzenli,” Ben 3 ila 4 makaleler haftada ortalama. Bu web rekabet gücünü korumak için bir SureFire yoludur.

bir makale merak sistemi

Ama ne yazmak ve sik sik yazi göndermek için zaman yoksa?

Seyler yapmak için basit bir yolu var mi?

Sanslisiniz! Bir, iki ya da üç makale dizinleri – Evet, sadece tek bir makale – sadece bir yazi göndererek SERPs ilk sayfasinda web sitenize yerlestirmek için vaat nispeten yeni bir yöntemdir aslinda yoktur.

Bu yöntem Bum Pazarlama denir, ve Travis Sago adli yenilikçi bir çevrimiçi pazarlamaci tarafindan olusturulmustur. Ilk 2006 yili sonuna dogru piyasaya çikti, bu e-ticaret dünyasinda oldukça büyük bir etki yapti ve bu da iyi nedenler için.

Peki Bum Pazarlama ve nasil, tam olarak, çalisir?

Özetle serseri pazarlama

Bum Pazarlama dogru anahtar kelime seçimi ile baslar. Yeni bir sey yok diyebilirsiniz? Tekrar düsünün. Biz sadece herhangi bir anahtar kelime aramiyoruz. Biz insanlar aslinda böyle ifade aramalarin iyi bir sayi komutlari ama sadece birkaç web siteleri tarafindan sunulan bilgileri online, aramak için kullandiginiz bir ifade ariyoruz.

Travis Sago aslinda bunun için bir formül yaratti. Günde en az 12.000 aramalar alir ama sadece 5000 web sayfalari veya daha az yiyecek ve içecek olan bir anahtar sözcük bulmaya çalisin. Verilen degerler Ancak, önemli ölçüde daha büyük olabilir, ama yukarida oraninin belirgin kaybetmemelidir.

Örnegin, konu “köpek egitim.” Seçmis konu günlük arama binlerce ve binlerce komutlari. Ancak, “köpek egitimi” tam anahtar kelimeleri arama motorlarinda web sayfalari milyonlarca getirir.

Konu çok genel. Olduklari gibi anahtar kelimeleri kullaniyorsaniz, web siteniz için ziyaretçi bir sürü almak mümkün olmayacaktir.

Çözüm? Bunu daraltmak zorunda.

“Gazete almak için köpek tren nasil,” tam anahtar sözcük, sadece 300.000 web sayfalari getirir. Bu sayi hakim kolay!

Yapmaniz gereken bir sonraki sey yukaridaki anahtar sözcük içeren bir makale yazmaktir. Anahtar sözcük metnin her 100 kelime için en az 3 kez görünmelidir. A 250 ile 1000 kelime makale yeterli olacaktir.

Daha sonra, yapmaniz gereken tek sey yüksek sayfa rütbeleri ile makale dizinleri bir çift için yazi göndermek için. Bu tek bir makale web siteniz için olumlu etkileri olusturmak için emin olabilirsiniz. Bir kaç gün bir konuda, size web sayfasi Google, Yahoo, MSN ve diger arama motorlarinda belirgin görünmesini bekleyebilirsiniz.

Bu Bum Pazarlama gücüdür. Ve bu Bum Pazarlama olarak isaretlenmistir nedeni de budur “çatlak üzerinde makale pazarlama!”