makale gönderme ve ayraç

, Özellikle de içerik-yogun olanlar web sitelerini gelistirmek isteyenler için, örnegin, bloglar, makale gönderme ve yer imi hem de yapabileceginiz en etkili araçlar arasinda yer aliyor. Ilk bakista, onlar hemen hemen ayni görünüyor. Ama fark var. Asagidaki analizde, ben aralarinda bazi temel karsilastirma yapmak istiyorum.

Ben baslamadan önce, ben sirasiyla, makale göndererek ve Bookmarking anlamlari açikliga kavusturmak istiyorum.

“Madde göndererek” makale gönderme siteleri için tüm madde içerigi göndererek anlamina gelir. Popüler makale gönderme siteleri EzineArticles, articlebase, GoArticles ve benzeri içerir. Yazi göndermek için, normalde asagidaki bilgileri saglamaniz gerekir:
• Makale basligi
• Yazar adi
• Yazar Bio (veya Kaynak Box denilen)
• Makale özeti
• Madde Gövde
• etiketleri

“Bookmarking” Bookmarking siteleri oldukça tüm içerik daha makale baglantinin temel bilgiler, göndermek anlamina gelir. Ünlü Bookmarking siteleri Digg, SlashDot, Reddit, Google ve benzeri içerir. Sitelerinizi yer imlerine eklemek için, normalde asagidaki bilgileri saglamaniz gerekir:
• Makale basligi
• makale baglanti url
• Makale özeti
• etiketleri

Yani, makale gönderme ve yer imi ile ilgili yukarida yer aldi ne, kolayca iki fonksiyonlari ve gereksinimleri gerçekten farkli oldugunu görebiliyordu. Asagidaki gibi, iki büyük farkliliklar özetlemeye çalisalim:
Imi bunu yapmaz • Madde sunulmasi, içerik ele veriyor. Bazi diger sitelere yazi göndererek sonra, web sitenizin artik makale yayinlayan tek yerdir. Yazinizin ilgilenen ziyaretçilerin sitelerini ziyaret etmek gerek olmayabilir. Makale gönderme siteleri Google Adsense gibi, kendi sitelerinde yazi yaninda, PPC reklamlari yayinlayabilir ve reklam gelirleri tüm ceplerini gidin. Öte yandan, yer imi sadece makalenin baglantisini ortaya. Tam içerik ziyaret etmek için, ziyaretçiler hala sitelere gelmek gerekir. Anlamina gelir, yine de makalenin tek sahibi ve web makale yayinlayan tek yerdir. (En su anda içerik korsanlik sorunu göz ardi edelim).
• Eger makale gönderme aldiginiz promosyon yarari size tanitmak istiyorum karsi iki üç baglanti liste olabilir hangi makale gönderme siteleri, tarafindan sunulan kaynak kutusudur. Normalde makale gönderme siteleri maddenin vücutta herhangi bir bagli baglanti eklemek için izin vermez. Sadece Bookmarking siteleri için temel baglanti bilgi degil, tüm içerik, göndermek gibi diger ellerde, promosyon dogrudan Bookmarking siteleri sizin için sik olan makale baglanti ile ilgilidir olsun yarar.

Buraya gelen, size benimsemelidir hangi yöntemi merak edebilirsiniz. Hepsi kendi yargi ve büyük endise baglidir çünkü Evet, kesin bir cevap vardir. Eger telif hakki konu hakkinda ilgili konum veya makaleler getirdigi reklam gelirleri zevk baskasinin istemiyorsaniz Örnegin, daha iyi bir alternatif Bookmarking oldugunu. Daha hizli arttigi web sitenizin link popülaritesi istiyorsaniz, sizin için daha uygun bir seçim makale teslimiyettir. Yine de, her zaman makale gönderme ve maksimize yarar elde etmek için yer imi birlestirebilirsiniz.