kurallar bir uzman içerik yazar olmak için

Daha fazla insan web siteleri için içerik yazarlarin nüfusu katiliyor. Meslegin lucre ve cazibesi – parasal ve yaratici – karsi çok zor hale geliyor. Ben kendi son derece basarili isletmeler var ve onlar hala aldiklari ilave dolar gelir için serbest yazi yazmak insanlar biliyorum. Dogru isveren ile iseniz, günlük is gelir size internet üzerinden yazma alacagi ne göre soluk olur her olasiligi vardir.

Ama bütün o kadar kolay internette yaziyor? Internet yazma tüm yönlerini biliyorsaniz, güçlü bir olumsuz cevap ulasacaksiniz. Sadece herkes net üzerinden içerik yazabilirsiniz. Bu alan bazi özel yetenekleri gerektirir ve yazar çalismak zorunda olan kapsamina bazi özel sinirlamalar vardir. Bu makalede web siteleri için makale yazarlar saygi ögrenmek için gereken çesitli kisitlamalar açiklamaya çalisir: –

(1) madde belirli bir anahtar kelime olmalidir – Eger internet üzerinde yazdiginiz her yazi web sitenize trafik getirme amaci ile yazilmistir. Bu nedenle, bu arama Google gibi arama motorlarinda kullanmak kelimelerin belirli bir dizi kullanarak yazi yazmak gerekir. Bu sözler – anahtar kelimeler olarak bilinen – arama motorlari için optimize etmek için bir makale birkaç kez kullanilmalidir. Bu yapilmaz ise, makale arama sonuçlarinda olmaz ve okunmamis kalacagini, tüm web sitesi için hiçbir trafik olusturmak yani. Bazen anahtar sözcügünü kullanarak çok hantal olur. Anahtar kelime ‘zengin insanlar vergi ödemek yapmak’ gibi bir sey ise, bu makalede birden fazla kullanimi çok garip. Ama, bir içerik yazar olmak, yazi içine dahil için yaratici yollar bulmak zorunda.

(2) makale kelime sayisi uymalidir – Her web sitesi www bos alan sabit tutar satin alir. Bu nedenle, tüm makaleleri belirli bir kelime sayisi için yazilmalidir gereklidir. En web siteleri tarafindan kullanilan tipik kelime sayisi 400 ile 600 kelime. Bu kadar tedbir içinde, konu hakkinda yazmak gerekir, ve hatta bazen makale içine kendi görüsler koydu. Bazen, belirli bir anahtar kelime mevcut bilgiler 250 kelime doldurmak degil, böylece daha az, bazen ise bu on makaleler doldurmak o kadar fazla bilgi var. Her iki yönde, içerik yazar bir sorunla karsi karsiya. Gereksiz cümleler ekleyerek kelime sayisi pompalamak için var, ya da bir bilgi bir araba dolusu sey bir précis yapmak zorunda ya.

(3) madde belirli bir sesi ve dili yazilmalidir – Içerik yazar dil ile ilgili tercih türlü kullanimi serbest degildir. Internetin dili çok sade ve gerçekler takilip. Dilini anlamak için bir rahip olmayan kimse için yeterince basit olmalidir. Bazen, kullanilan dil bir bebek için kullanilacak oldugu gibi gibi düz olmasi gerekir. Teknik bilgiler ile dolu makaleler yazarken bu zor olur. Ama ustaca içerik yazarlarin bakis ortak bir adamin bakis açisindan fena halde bilimsel yazi yazmak için yönetirim.

Bir sey yazmak kolay degildi, ama web siteleri için yazi içerigi çok farkli bir seydir. Bu kurallari kendi belirledi, ve web siteleri için makale yazarlar onlarla koymak gerekir. Tüm bu ekle, karsi çalismak için tarihi vardir. Web siteleri periyodik olarak güncellestirilmesi gerekiyor, ve hepsi sert rekabete karsi çalisma olmasi nedeniyle, yükünü yazarlar düsüyor. Onlar zaman gerçekçi olmayan bir süre içinde kaliteli içerik saglamak gerekir. Çogu web sitesi sahiplerinin yazarlar mümkün olan en kisa sürede yaratici çalisma yapmak istiyorum.

Internet için yazma iyi bir fikir olup olmadigini tüm bu kisitlamalar ile çalisma, bu merak edilebilir. Ve cevap evet. Her sey oldugu gibi, içerik yazar kisa bir süre içinde bu kisitlamalar için kullanilan alir. Bundan sonra, içerik yazma son derece keyifli ve ödüllendirici bir faaliyettir. Yazarlar kendi makalelerinde göstermek için gerekli oldugu gerçekler ve istatistikler ile kendi yeteneklerini karistirmak ögrenmek.