Ideal hedef pazar belirleme

Her yerinde is sahipleri bir nokta ya da baska bu ikilem içine kostu, “benim ideal hedef pazar kim?” Biz herkes müsteri, Jack, Jill, Bryan ve Bob olmak istiyorum! Gerçek pazarin sadece bir parça aslinda hedef ve en karli oldugu sanilmaktadir. Bu “hedef” veya “ideal” müsterilerin ürün veya hizmet satin almak için büyük olasilikla olanlardir.

Ben size ideal hedef pazar belirlemek için asagidaki bazi sorular hazirladik.

Ilk sey ilk olarak bunu mevcut müsteri tabani incelemek ve en iyi müsteri (ler) çekin ve özellikleri çalisma var. Eger en iyi müsteri kim belirledikten sonra, kendinize yeni bir “iyi müsteri” elde etme basarisini belirleyecek birkaç önemli soru sormak için haziriz.

Iste birkaç örnek sorulardir.

1) Ne bölgesinde yasadiklari mi? Hedeflemek istediginiz belirli posta kodlari seçin. Seçtiginiz büyük bir alan potansiyel potansiyel müsteri numaranizi arttiracak.

Bu umutlari için uygundur alanlari seçiyoruz kendinize sorun. Onlara gitmek için size görmeye ve onlara gitmek gerekir yoksa, bu uygundur?

* Bu sadece potansiyel müsteri sayisini belirlemek degil, ayni zamanda gaz giderleri, seyahat süresi, kullanim kolayligi vs yani bir is kisi olarak size isleri kolaylastirmak saglayacak yardimci olmayacaktir

2) Hedef müsteri erkek, kadin ya da her ikisi mi? Ya da hane geliri saglayici?

3) yas önemli mi? Bir sigorta sirketi ise, evet! Banka, size anne, büyükanne ve büyükbaba, ve çocuklari hedef istiyorum belki kuaför, dövme salonu, ya da?

4) gelir ne kadar? Bu herkes için çok önemlidir! Eger 80/20 kurali kendinize hatirlatmak seçmek ne parantez takiliyorum eger, unutmayin. Mevcut müsteri tabaninin tüm% 100 disinda sadece 20% sizin en iyisidir. Ne gelir dilimindeki yalan mi?

En iyi müsterilerine sadece pazar degil geri kalani.

5) onlar ev sahibi ya da ev sahipleri var mi? Buna ek olarak, ne kadar onlarin mevcut ikamet olmustur? Mevcut ipotek orani nedir?

6) kisinin çocuk var mi? Eger öyleyse, ne kadar ve yine, kendi yas grubu nedir?

7) onlar büyük olasilikla yatirimci var mi?

8) Eger gibi kendi yasam tarzi için belirli bir karakteristik için görünüyorum: alisveris, balikçilik, kumar vb …?

9) meslek nedir? Isletmeler dogru pazarlama ve sirket belirli bir hiyerarsi ulasmaya çalisirken Bu iyi bir soru. Eger kisi çeviri kaybolmak posta / bilgi en aza indirmek için belirli bir ürün veya hizmet için kararlar ne biliyorsaniz.

Bu sorularin cevabi belirledikten sonra size ideal hedef pazar kim iyi bir anlayisa sahip olmalidir. Bir sonraki adim önlerinde oluyor. Bir dogrudan pazarlama plani, belirlenen hedefleri ve beklentileri bir araya koyun. Bütçenizi belirleyin ve defol git!

Dahaki sefere kadar,
Mutlu pazarlama!

Jennifer spaeny
CEO’su
kartpostal gezegen, inc.

Jennifer Spaeny Kartpostal Gezegen için Icra Kurulu Baskani oldugunu. Jennifer müsteri hizmetleri, insan kaynaklari ve satis konusunda saglam bir temel geldi. O onlarin degerli müsterilerine vizyonlarini ve markalasma görüntü korurken bir anlamda teklik ve bireycilik ile is sahipleri saglama vizyonu ile Kartpostal Planet basladi. Jennifer pazarlama için farkli bir sey, ilgili müsteriler için daha kisisel bir sey görmek istedim. O müsteri memnuniyeti çaba ve orada baski yaraticilik, kisilik, profesyonellik ve kalite en yüksek standart için güçlü bir tutkusu vardir.