hizmet satis pazarlama vs geleneksel satis tabanli pazarlama

Kisa vadeli geleneksel satis tabanli pazarlama altinda hizmet ‘satmak’ için çalisan endüstriyel toplumun sinirli bir seçim bir kalinti oldugunu. Bunun yerine sizin hizmetleri bilgi, yeterlilik, beceri ve daha iyi mesaja yanit olarak potansiyel müsteriler ve müsterileri olabilir bilgi araçlari kullanmak satmaya çalisan.

Kisa bir özet:
Hizmet Pazarlamasi Satis: (günümüz bilgi-ve bilgi toplumunda)
– Alici silinmis,
– Diyalog
– Uzun vadeli
– Süreç odakli, süreklilik arayan
– Bilginizi üzerine insa bir metodoloji, yetkinlik ve becerileri
– Günümüz bilgi ve bilgi toplumu tanisin
– Bazi durumlarda ortadan kaldirarak, rekabet azaltir

Geleneksel satis tabanli pazarlama: (sanayi toplumunun kalinti itibaren)
– Gönderen silinmis
– Monolog
– Kisa vadeli
– Etkinlik odakli, arayan kapatma
– Hizmetler sunan dayanarak
– Eski sanayi toplumunda üzerinde yasiyor
– En-rekabetçi

Satis pazarlama onlar elde edecek kim ya da hangi sirket kararlar olusumu toplama onlara destek potansiyel müsterilerin ‘iç insan kalitesi ile çalisiyor. Geleneksel satis tabanli pazarlama insanlar reddetmek ve hatta yabancilastirmak için güçlü bir egilim vardir. Dogasi geregi çünkü çok erken sürecinde hizmet satmaya çalisir. Potansiyel müsteri ve müsteri mesajinizi, sizin bilginiz veya becerileri açik degildir. Bu uzaklasma sürecinde otomatik gecikme olusturur.

Pazarlama ve pazarlama
belki de insanlar, ayrilmis dikkatli ve reddedilir hizmetlerinizi, satmaya çalisan büyük engeldir. Bunun yerine size çekici olma uzak tutulur. Onlar satis yaklasimi sevmedigim çünkü kendilerini savunmak. Nedeniyle bu mesafe, onlar belki de teklif arkasinda ne bilmek mümkün degil. Onlar yeterince tanimak olamaz. Eger yerine bilgi, yetkinlik ve beceri bilgilendirme ve iletisim, çok erken sürecinde satmaya çalisan olusturdugunuz bir mesafe.

Hizmet Satis Pazarlama ve müsteri bu duygusal, mantiksal ve dogal direnci asmak için yardimci olur.

Bilgi arama asamasinda bu asamada potansiyel bir müsteri,,, is veya hizmetleri ilgi olmadigini, tekrar edin. Bu asamada, potansiyel müsteri / müsteri tamamen nötrdür. O karsilastirmak için bir sey vardir. Bu asamada hizmet satmak için denemek için çok iyi çalismiyor nedeni budur. Potansiyel müsteri / müsteri bilginizi, yetkinlik ve beceri, uzmanlik ve el sanatlari yoluyla sorularin cevaplarini almak sadece ilgileniyor.

Bu yaklasimin içerigin kalitesi, ne kadar size bilgi içerigi araciligiyla bilgi ve becerileri iletisim, sizin veya rakiplerinizin gerekli olup olmadigini belirler. Yani soru mesajiniza algilama olusturmak için bilgi ile iletisim nasil. Genellikle, insanlar gibi ya da rakibin hizmet satin almak için karar vermeden önce asagidaki hareket, bunlar:

Arama ve çözmek veya elde etmek istediginiz sey için onlarin sorularina cevap almak için, hatta rakipleri ile, bilgi ve seçenekleri toplamak. (Size sunuyoruz / satiyoruz ne hizmetler sadece bilgi kisitlamak için, potansiyel müsteri / müsteri isteklerini karsilamak böylece nasil yeterince içerik bilgilendirebilir?).

– Farkli seçenekler bulmak için bilgi özetler
– Birbirlerine karsi alternatifler düsünün
– Daha fazla islem için bir ya da daha fazla seçenek belirleyin
– Gerçekleri ve duygulari dayali seçenekleri özetler
En iyi en az iki açidan potansiyel müsteri ve müsteri uygun seçenegi-seçin

Bildiginiz gibi sik sik müsteri / müsteri için saglamalidir ne kadar bilgi var istenir. Biz tam olarak bilmek asla. Ancak, potansiyel bir müsteri ve müsteri olan temel gereksinimi, biz uygun ve potansiyel müsterilerin ariyoruz inaniyoruz sorunlari karsilayan bilgi iletisim oldugunu biliyorsunuz.

Bu bilgiler daha kolay engeller ve rezervasyon üstesinden gelecegiz ve engelleri insanlar ret satis konusmak yorgun kim yükseltmek. Bu insa etmek ve güven gelistirmek büyük ölçüde yol açar ve bu funda-zihinsel var.

Bu daha kolay potansiyel müsterilerin mesajinizi cevap izin otomatik olarak açar.