dijital multimetre ve analog multimetre

Multimetre, biz DC akim, DC gerilim, AC akim, AC gerilim, direnç ve ses esitlik ölçmek için kullanilan bir araç olarak biliyorum. Bazilari AC akim, kapasite, endüktans ve yari iletken bazi parametreleri ölçmek için kullanilir. Insanlar mühendisleri disinda, birkaç yil önce bir multimetre nasil kullanilacagini bilmiyordum. Ama simdi, herkesin günlük hayatta yaygin olarak kullanilan bir araç olarak multimetre, bu özel mühendisler için artik.

Multimetre türdedir. Bir analog model, baska bir dijital modelidir. Biz sik sik dijital multimetre, analog mulitmeter olarak analog model olarak dijital model çagirdi. Dijital multimetre sayida sonuçlari görüntüler, ancak analog bir bir ölçek üzerinde bir igne ile degerini gösterir.

Burada, bir dijital multimetre veya analog multimetre seçmek konusunda ipuçlari anlatacagim.

Ilk olarak, analog multimetre dogrulugunu kötüdür, ancak isaretçiler salincak süreci oldukça basittir. Bazen salinim hizi bu dizi objektif olarak ölçülebilir ne boyutunu yansitir. Dijital multimetre okuma sezgisel, ama rakamlar degisiklikleri çok pis görünüyor olacak. Bu gözlemlemek kolay degil.

Ikinci olarak, genel olarak isaretçi tablo konusma düsük voltajli bir 1.5V ve bir yüksek voltaj 9V veya 15V olan iki pil. Siyah metre kalem kirmizi bir göreli olumlu tarafi. Ancak, dijital multimetre genellikle 6V veya 9V bir pil kullanir.

Üçüncü olarak, zaman gerilim profilinde, analog multimetre iç direnç dijital multimetre bir daha küçüktür ve analog bir dogrulugunu dijital bir daha azdir. Bununla birlikte, dijital bir karsi direnci en az meohm düzeydedir. Bu test devresi üzerinde çok az etkisi vardir. Ama bu kolay son derece yüksek çikis empedansi etkilenir. Yani test durumu güçlü elektromanyetik olan durumlarda sanal olabilir.

Tek kelimeyle, analog multimetre, TV, ses yükseltici olarak, yüksek akim veya yüksek gerilimi analog devre ölçmek için uygun bulunmaktadir. Ancak, dijital multimetre gibi BP makineleri, cep telefonlari gibi düsük voltaj ve düsük akim, bir dijital devre için uygun bulunmaktadir. Tabii ki, bu mutlak degildir, hangi birini seçmek için özel durumlara bagli olabilir.
Dijital multimetre ile ilgileniyorsaniz, yüksek kaliteli ve ucuz fiyat dijital bir tane satin almak isteyebilirsiniz, son derece youroscilloscope.com görmek tavsiye ederiz.