craigslist’in önlemler

Craigslist is, ürün, hizmet, kisisel baglantilar veya houtilizing firsatlari da dahil olmak üzere seçim bir sürü için arayanlar için çok degerli bir online topluluk olabilir. Bu topluluk kullanicilari yukarida listelenen tüm firsatlari bulabilir ve ayni zamanda baskalarina ve ag karsilamak veya hayati konularda konusabilirsiniz. Craigslist bir online topluluk oldugu için, her zaman scammers ve avcilar Craigslist gizlenmis için firsat var.

Craigslist ayda milyar dört sayfa gösterimi ve yaklasik on milyon ziyaretçi her ay vardir. Bu ziyaretçilerin çogunlugu muhtemelen zararli niyetleri var ama küçük bir yüzdesi herhangi bir online topluluk olarak, kim ya fiziksel ya da maddi baskalarina zarar için ariyor olabilir, vardir. Platonik arkadaslar ya da romantik ortaklari toplanti ya da ürün veya hizmet satin alma, kariyer olanaklari hakkinda daha fazla bilgi bulmak için Craigslist toplum kullanmak çok yararli bir takim nedenlerden Ancak, vardir. Bu makale çok yararli neden Craigslist bir göz atin, ayni zamanda Craigslist kullanirken diger yandan da kendinizi korumak için nasil adaçayi ögüt verecegim.

neden online arama için craigslist almak

Craigslist bu kadar çekici olmasinin nedeni çok merak edebilirsiniz. Is arama, ürün alimlari veya potansiyel platonik arkadaslar veya ortaklari karsilamaya tamamen ortalamanizi diger siteler olsa da, Craigslist bu arar ve daha bu formlarin tüm için uygun bir bölüm sunuyor benzersizdir. Craigslist küçük bir operasyon San Francisco Bay Bölüm oluyor olaylara sadece focutilizing olarak baslamis olabilir ama bu yana çesitli cografi bölgelere özel web siteleri ile çok daha büyük bir topluluk içine mantar vardir.

Kullanicilarin dogrudan yerine kendi alaninda insanlar, ürünler ve olaylar hakkinda bilgi bulmak için daha büyük bir veritabani üzerinden aramak zorunda kendi bölümünde bu iletisim, çünkü belirli bir cografi bölgelere odaklanarak farkli sitelere mükemmel bir kaynak Craigslist yapar.

Craigslist kendinizi nasil koruyacaginizi

Craigslist artik diger online topluluklar daha tehlikeli degildir. Internet toplama yeri oldugu gibi, en büyük sorun insanlarin olmadigi halde güvenilir inanan kendilerini ve aldatmaca digerleri maske hangi kolayligidir. Bu fiziksel hem de para ya da maddi ögeleri digerleri scamtrick niyetleri olanlar gibi baskalarina zarar etmeye bireylere hem de geçerlidir.

Craigslist, ya da herhangi bir online topluluk kendinizi korumak için en iyi yollarindan biri, kisisel bilgilerinizi korumak için. Bireysel bilgi alacaksiniz kim olumlu ve güvenli bir sunucu üzerinden iletilen ediliyor sürece, kredi karti numaralari, banka hesap numaralari, sosyal güvenlik numaralari ve benzeri numaralari gibi Yani bilgi disari verilmemelidir. Bu bilgi kimlik hirsizligi ya da baska sahte amaçlar için kullanilabilir, çünkü bu çok önemlidir.

Bakim ayrica tam adi, adresi ve telefon numarasi gibi kisisel bilgilerini vermekten kaçinmak için alinmalidir. Bu bilgi bir kisi bulmak için kötü niyetli bir kisi tarafindan kullanilabilir, çünkü bu özellikle önemlidir. Adi, adresi ve telefon numarasi korunmalidir bilgi açiktir adet iken, bu bilgilerin diger parçalari bir kisi bulmak için kullanilabilir dikkat etmek zorunludur. Örnegin bir kisi tespit edilebilir ve bu mezuniyet bir ilk lise katildi adi ve yil oldugu gibi görünüste zararsiz bilgi saglayarak yer. Belirlenen suçlularin adresini bulma ve bireysel zarar veya taciz için bu bilgileri kullanarak yol açabilecek kisinin soyadini anlamak için bu bilgiyi kullanabilirsiniz.