arama motorlari ve evrensel medya

Internetin ilk günlerinde, bir bir arama motoru kullandiginda, arama metin web sayfalarinda görüntülenen sonuçlari. Bu o zamanlar Mevcut olan ortamidir. Simdi, arama motorlari arama sonuçlarini görüntüleme açisindan uzun bir yol kat ettik. Simdi videolar, grafikler, haberler, makaleler ve blog yazilarini içerir. Bu sonuçlar üreten bu tip biz evrensel medya dedigimiz ürünüdür.

Evrensel arama farkli ortam ve sayfa türlerini görüntüler. Bazi arama motorlari medya her tür için ayri listeler üretmek, bu videolar, bloglar veya metin web sayfalari olmak. Diger arama sonuçlari tek bir sayfada tüm medya türlerini gösterecek bir harmanlanmis arama üretmek ve arama sonuçlari sayfalarinda ve devam. Yani belirli bir anahtar kelime ne zaman anahtar, arama sonuçlari milyonlarca toplam alacagi sürpriz olmayin.

Evrensel medya getirdigi sonuçlari online pazarlamacilarin hem zorluklar ve firsatlar sunuyor. Bu nedenle, medya web hosting hizmeti veren sirketler evrensel medya arama destegi kendi ürünlerinde özellikler için hizli. Onlar en son trendleri ya da degilse, rekabet altta alma onlar risk yetismek için gerekiyor.

Online pazarlamacilar için, zengin içerik çesitli üretim çok iyi bir mücadeledir. Evrensel medya arama sonuçlarinda iyi bir siralama için, kendi içerik onlar tanitmak istiyorum belirli bir anahtar kelime ile fazlasiyla yüklü oldugundan emin olmak gerekir. Insanlar ya da sörfçü tembel almak egilimindedir ve bu arama için tüm bakim de listenin en altindaki asagi sonuçlari olmaz çünkü bunu yapmak zorunda.

Bu zor isi olabilir ama hepsi buna deger. Online pazarlamacilarin bu oyunda hayatta kalmak istiyorsaniz, evrensel medya egilim benimsemek önemlidir. Sonuçta, evrensel medya geçmis yillarda yapildi ne göre çok daha heyecan verici. Eger medya web hosting saglayicisi sakladiginiz bütün maiyeti yararlanin.

Arama motorlarinda evrensel medya gösteriliyor gelecegin dalgadir. Bu egilim aslinda su anda yapiliyor budur. Onlara ihtiyaç duyduklari ürün aramak için daha kolay hale getirir, çünkü tüketicilerin bu yarar, onlar saticidan mil uzaktayken ve daha uygun olsa bile neye benzedigini bir resim olsun.