alternatif isitma çözümleri günes isi panelleri

Günes gezegenimiz için isi enerjisi birincil saglayicisidir. Kenara gece ve gündüz kontrol gelen, günes ve sicaklik bir araciydi. Günes ile ilgili isitma ve sogutma islemleri ekoloji üzerinde büyük bir etki yapiyor, gezegenin su döngüsü kontrol eder. Günes’ten Dünya’ya ulasmak isi ve isik bu gezegendeki yasamin varliginin devami için bir esastir.

Gece ve kis mevsimi (tabii ki hepsi ayni anda Dünya üzerinde farkli zamanlarda ve farkli yerlerde olur ki) sirasinda gerekli isi ve isik yetersizdir. Bu zamanlarda, insanlar yakitlar denilen alternatif isi enerjisi kullanir. Kullandigimiz en yaygin yakit fosil yakitlar ve ahsap. Bu alternatif isi kaynaklarinin kötüye istenmeyen iklim degisiklikleri neden küresel sicaklik artisina büyük katki. Bu alternatif isitma çözümleri neden yok bilim adamlari, daha ekolojik dostu bir çözüm olusturmaniz istenir. Bu ekolojik dostu alternatif en umut verici biri günes isi panelleri oldugunu. Paneller sokmak diger seyler arasinda kis mevsimi sirasinda hane için isi ve isik saglamak için günesin dogal enerji ile çalisir.

Günes tipik bir günde isi enerjisi yayar. Ama sorun simdi bu enerji kullanisli hale getirmek için çare bulmak için. Gerektiginde günesten dönüstügü edilebilir enerji depolanir ve kullanilabilir. Günes isi panelleri iki essiz yönleri var, ve bunlar: isi üretimi ve depolama.

Toplama panelleri renkli seffaf düz, ince kutu gibi uçaklar vardir. Genellikle ev veya günes isinlarina maruz kalacak binalarin çatilarina yerlestirilir. Günesin isi enerjisi kutunun içinde olan black metal plaka tarafindan emilir. Daha sonra plaka, kolektördeki sivisi boru hatti matris isitmak için günes radyasyonu harekete geçirir. Kullanilan her zamanki sivi su, hava, ve antifriz kimyasallardir. Bu günes panelleri su kaynama noktasina yakin, 180 derece Fahrenheit sivilari isitmak için edebiliyoruz.

Günes panelleri depolanan isi özellikle fosil yakit maliyetleri genellikle artis ve bazen en çok ihtiyaci olanlar için satin alinacak haline kis aylarinda, gerekli sicaklik ve isik saglayan faydalidir. Büyük ölçekte bu yakitlarin günlük kullanim zaten, Dünya üzerinde gelecek nesiller için hissedilecek bir etki bir zararli etkisi olmustur. Günes isi panelleri gibi çevre dostu alternatifler gezegeni kurtarmak için en iyi çözümdür.